Tehnician retele telecomunicatii

Atributii:
- Instalare, punere in functiune si depanare retele structurate date-voce (cupru, wireless sau fibra optica), sisteme de alarmare la efractie, supraveghere video, control acces - la sediul clientilor conform contractelor existente;
- Instalare si configurare echipamente de comunicatie in functie de necesitatile clientului;
- Familiarizarea cu instructiunile de utilizare ale echipamentelor pe care le instaleaza in cadrul fiecarui proiect;
- Executa interventii la client in vederea diagnosticarii si remedierea problemelor.

Cerinte:
Permis categorie B
Experienta 6 luni - 1 an
Nivel minim de studii: Liceu

Cunostinte:
- cunostinte de retele si/sau tehnici de instalare a cablurilor
- Avantaj: cunostinte de electricitate/electrotehnica
- Avantaj: posesor de permis de conducere categoria B (cu o vechime de minim 2 ani)
- Avantaj: limba engleza (nivel incepator-mediu) - toate manualele echipamentelor sunt in limba engleza!

Aptitudini:
- inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
- spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare, etc.;
- incredere,
- concentrare la locul de munca,
- capacitatea de a invata.
- punctualitate

Va rugam sa trimiteti CV-urile la gsc@gsc.com.ro

   Inginer vanzari

Candidatul ideal:
- experienta in vanzari IT de minim 3 ani
- portofoliu propriu de clienti (constituie avantaj)
- cunostinte ale pietii IT (potentiali clienti si furnizori)
- cunostinte despre produsele si solutiile IT din piata
- persoana sociabila ce se poate integra usor in cadrul unei echipe de vanzari

Responsabilitati:
- elaborarea ofertelor si promovarea acestora catre potentialii clienti
- promovarea produselor si solutiilor aflate in portofoliul firmei
- cresterea bazei de clienti (aducerea de clienti noi)
- stabilirea de contacte cu potentialii client

Beneficii:
- salariu motivant (fix + comision din vanzari)
- bonusuri in functie de performante
- telefon mobil de serviciu, laptop